Bielsko-Biała: Pikieta “Nacjonaliści w obronie środowiska”

25 stycznia działacze z ONR Bielsko-Biała oraz z bielskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali pikietę pt. “Nacjonaliści w obronie środowiska”.

Celem manifestacji było zaprezentowanie podejścia nacjonalistów do ekologii oraz przedstawienie sytuacji ochrony środowiska w Bielsku-Białej. W swoim referacie Koleżanka Adrianna Gąsiorek z Zarządu Głównego ONR poruszyła tematy braku zieleni w centrum miasta, wycinki drzew oraz segregacji śmieci. Dodała również, że kwestie dotyczące środowiska dotyczą nas wszystkich – nie powinny mieć za sobą konkretnych szyldów politycznych, ani podziałów na prawicę czy lewicę. Wszyscy w końcu żyjemy w konkretnym miejscu i to, w jakim jest on stanie, wpływa na każdego z nas.

W drugim przemówieniu Kolega Mateusz Matyszczyk z Młodzieży Wszechpolskiej zajął się zagadnieniami dotyczącymi komunikacji miejskiej, paleniu nieodpowiednimi materiałami oraz zagrożeniami, jakie niesie za sobą wdychanie zanieczyszczeń i występowanie smogu. Są to między innymi problemy z układem oddechowym czy nowotwory.

Podkreślaliśmy, że włodarze naszego miasta mają bardzo wiele pracy, aby promować ekologiczne postawy, zmienić nawyki mieszkańców miasta, ale przede wszystkim sami podchodzić odpowiedzialnie do własnych decyzji – wiele terenów zielonych zostało po prostu zniszczonych przez zaniedbania, o czym sami informowali przedstawiciele bielskiego ratusza.

To pierwsza pikieta w Bielsku-Białej, którą organizowaliśmy w kwestiach ochrony środowiska. Już za kilka tygodni będziemy informować o kolejnych inicjatywach, których celem jest uświadomienie Polaków i zmiana podejścia do wspólnego dobra, jakim jest nasze otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *