Monika Dębek: Nacjonalista jako osobowość charyzmatyczna

Często w swoim życiu spotykamy się z ludźmi charyzmatycznymi, jednak już na samym początku pojawia się pytanie, czy tak naprawdę wiemy, kim jest człowiek charyzmatyczny?                                                                                                                                                                                              

W swoim życiu spotykamy się z różnymi ludzkimi charakterami. Osoba charyzmatyczna to taka, przed którą z różnych powodów czujemy respekt, podziwiamy ją oraz liczymy się na każdym kroku z jej zdaniem.
Samo pojęcie charyzma to termin zaczerpnięty z nauki teologicznej, czyli osoba charyzmatyczna miała być tą obdarzoną przez samego Boga łaską. Według słownika języka polskiego charyzmat oznacza wszystkie cechy charakteru, które czynią jednostkę wyjątkową na tle społeczeństwa.

Jakie cechy musi mieć osoba, żeby można było powiedzieć, że jest charyzmatyczna?
Przede wszystkim musi to być osoba entuzjastyczna — czyli taka, która jest pozytywnie nastawiona do życia oraz swojej pracy. Zadania, które wykonuje w swoim życiu, są często jej pasją, nie obawia się ona także żadnych nowych wyzwań. Człowiek z charyzmą musi mieć także w sobie wiele empatii, potrafi bez problemu w czuć się w czyjeś emocje, zrozumieć drugiego człowieka. Jest także osobą pewną siebie, zna swoją wartość, jednak nie jest przemądrzały.
Osoba charyzmatyczna utrzymuje zawsze z drugim człowiekiem w trakcie rozmowy kontakt wzrokowy, uważnie słucha, co ma ona do powiedzenia. Potrafi także łatwo nawiązać relacje z drugim człowiekiem i przekazać mu informacje. Należy pamiętać, że cechy te muszą być rozwinięte, jednak można pracować nad nimi całe życie.

Dlaczego nacjonalistą musi być człowiek z charyzmą?
Narodowiec jest osobą, która wykonuje codziennie niełatwą pracę u podstaw, często mozolną. Aby mógł osiągnąć jakikolwiek sukces w swojej pracy, musi cieszyć się autorytetem wśród innych osób. Osoby takie znają swoją wartość i potrafią ciągnąć ku górze innych ludzi. Charyzmatyczny narodowiec to taki, który jest lubiany przez inne osoby, wytwarza koło siebie pozytywną aurę, potrafi słuchać aktywnie innych ludzi i wie, jakie mają potrzeby. Taki człowiek jest w stanie, pociągnąć za sobą do pracy innych ludzi przekonując ich, że ma ona sens i warto walczyć do samego końca. Jest doskonałym liderem, a swoją osobą sprawia, że ludzie chcą z nim działać.
W pracy narodowca bardzo ważne jest codzienne zaangażowanie, nacjonalista nie może bać się nowych wyzwań, posiada wysoki poziom motywacji i ogromną siłę do walki. Charyzma w życiu nacjonalisty jest bardzo ważna. Są osobami wszechstronnie uzdolnionymi i pracowitymi, którzy chcą zmieniać rzeczywistość i swoje otoczenie na lepsze. Człowiek poświęcający się dla ojczyzny musi przyciągać innych swoją charyzmą. Nikt nie pójdzie za osobą leniwą, przemądrzałą, myślącą tylko o swoim własnym życiu i o własnych wygodach, żyjącą wręcz hedonistycznie. Walka wymaga poświęcenia i myślenia o innych. Myśląc tylko i wyłącznie o samym sobie nie zbuduje się lepszej Polski, a właśnie taki jest nasz cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *