Oświadczenie w sprawie medialnej nagonki i kalumnii wylewanych na ONR przez RPO i PO

„Pod koniec minionego tygodnia w mediach pojawiły się informacje jakoby Obóz Narodowo-Radykalny miał rzekomo wyrażać chęć wejścia w struktury tworzonej Obrony Terytorialnej. Plotka ta jest oczywiście nieprawdziwa ponieważ nasza Organizacja ma charakter ideowo-wychowawczy i społeczny a nie paramilitarny. W naszej ocenie, powielanie tych fałszywych informacji ma nie tylko w sposób oczywisty służyć atakowi na ministra Antoniego Macierewicza, ale również podkopywać samą ideę tworzenia w naszym kraju systemu Obrony Terytorialnej. Tego rodzaju działanie uznajemy za jawny sabotaż procesu umacniania bezpieczeństwa Polski i Polaków, a osoby za to odpowiedzialne powinny ponieść stosowne konsekwencje. Samą ideę tworzenia Obrony Terytorialnej popieramy jako wzmacniającą obronność Polski i uważamy, że musi się ona stać trwałym komponentem Polskich Sił Zbrojnych.

 

TRYBUNAŁ STANU DLA PO

Opierając się na fałszywych przesłankach, politycy Platformy Obywatelskiej postanowili w piątek zabrać głos w tej sprawie. Środowisko PO jest jednym z ostatnich, które ma prawo wypowiadać się na temat moralności w życiu publicznym. Politycy PO, nie potrafiąc przytoczyć ani jednego przykładu, zarzucali członkom naszego stowarzyszenia rzekomą działalność przestępczą – jest to oczywiste kłamstwo mające oczernić nasze środowisko. Przypomnijmy więc, że to nienawiść szerzona za pomocą marketingu politycznego PO doprowadziła w 2010 r. do jedynego w Polsce mordu politycznego, którego ofiarą był pracownik biura PiS – Marek Rosiak. Dziwimy się, że przedstawiciele tego skompromitowanego ugrupowania odpowiedzialnego za ogrom afer i korupcji oraz niszczenie państwa wciąż pozostają bezkarni. Apelujemy do rządu PiS o natychmiastowe rozliczenie afer z czasów rządów PO-PSL i natychmiastowe postawienie przed Trybunałem Stanu osób za nie odpowiedzialnych. Miejsce złodziei i przestępców jest w więzieniach.

 

DYMISJA ADAMA BODNARA Z FUNKCJI RPO

Musimy powrócić też do sprawy publicznych wypowiedzi p. Adama Bodnara, tymczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich, który totalnie skompromitował swój urząd kiedy wyraził publiczne ubolewanie, że ONR działa w granicach prawa. Rozumiemy, że p. Bodnar, piastujący konstytucyjny urząd, wolałby, aby obywatele Polski łamali prawo i zakłócali porządek publiczny? Jednocześnie, obecny Rzecznik Praw Obywatelskich wygłasza w mediach oczywiste kłamstwa (jak to o rzekomym odczytywaniu „listy zdrajców” na białostockich obchodach 82. rocznicy powstania ONR). Podkreślmy że, p. Bodnar, jako RPO ma za zadanie stać na straży praw wszystkich obywateli RP. Tymczasem, działając z pobudek czysto ideologicznych, p. Bodnar dokonuje segregacji obywateli na lepszych i gorszych oraz dokonuje dyskryminacji pewnych grup społecznych ze względu na poglądy polityczne. Nie da się inaczej określić postawy, w której RPO posługuje się oszczerstwem w stosunku do działaczy legalnie funkcjonującego stowarzyszenia jakim jest ONR, a jednocześnie odbywa spotkania z ekstremistami lewackimi ze środowisk anarchistycznych co miało miejsce np. w styczniu bieżącego roku w Poznaniu.

 

Stwierdzamy, że p. Bodnar sprzeniewierzył się ślubowaniu jakie złożył obejmując urząd RPO, co, zgodnie z art. 7 us. 2 ustawy o RPO, jest prawną podstawą do odwołania p. Bodnara z pełnionej funkcji. Dlatego w tej sprawie składamy osobne pismo do Marszałka Sejmu i wszystkich Posłów z apelem o zabezpieczenie powagi i autorytetu urzędów konstytucyjnych w Polsce i do natychmiastowego odwołania skompromitowanego p. Bodnara z pełnionej funkcji.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *