Oświęcim: 74 rocznica oswobodzenia więźniów niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz Birkenau

27.01 minęła 74 rocznica oswobodzenia więźniów niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz Birkenau. Z tej okazji liczna delegacja ONR-u stawiła się w Oświęcimiu na placu Tadeusza Kościuszki, by złożyć hołd poległym, wśród których byli także polscy nacjonaliści, o czym często się zapomina.

Miejskie uroczystości rozpoczęły się odegraniem, przez orkiestrę, hymnu państwowego, następnie delegacje miejskich instytucji i zagranicznych oficjeli złożyły kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego także złożyli wieńce i znicze. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów przeszliśmy w równym szyku niosąc flagi Polski, by po kolei wyrazić szacunek i pamięć dla pomordowanych przez niemieckich oprawców więźniów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Uwieńczeniem dzisiejszych uroczystości był pouczający wykład kolegi Edwina Harmaty na temat relatywizacji informacji o obozach koncentracyjnych, jakie rozsiewają polskie i zagraniczne media. Kłamliwe stwierdzenie “polskie obozy koncentracyjne” jest próbą zrzucenia odpowiedzialności ze strony niemieckiej i chęcią wybielenia historii.

Walka z tymi kłamstwami nie jest łatwa, tym bardziej gdy polski rząd ugina się pod żądaniami Knesetu i rezygnuje ze zmian prawnych, które mogłyby zapobiec tym oskarżeniom i podjąć realną walkę z kłamcami. Niestety Polska jest nadal narażona na te obraźliwe hasła, przez co nasza pozycja na arenie międzynarodowej jest osłabiona.

Zgodnie stwierdziliśmy podczas dyskusji, że potrzebna jest nieustanna edukacja o prawdziwym pochodzeniu twórców obozów zagłady zbudowanych na polskiej ziemi. Walka z dezinformacją i zakłamaniem historycznym jest niezwykle trudna, ale konieczna, szczególnie w obliczu nieudolnego rządu, który liczy się bardziej ze zdaniem izraelskich polityków, aniżeli kieruje polskim interesem narodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *