„Kresowianie w obronie godności Polski i polskiej racji stanu”-XXIV Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian

XXIV Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegała pod hasłem „Kresowianie w obronie godności Polski i polskiej racji stanu”.
Pielgrzymka rozpoczęła się mszą świętą którą odprawił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Następnie, w marszu pokoleń kresowych, pielgrzymi przeszli na błonia Jasnogórskie i przed figurą Matki Bożej ułożyli Krzyż Pamięci oraz wygłoszono Apel Poległych ofiar UPA.
Po upamiętnieniu ofar, uczestnicy udali się do Sali Papieskiej, gdzie odbyły się przemówienia, przedstawinie projektów uchwał oraz forum kresowe.
Wręczono również nagrody dla ludzi zasłużonych sprawie kresowej.
Spotkanie rozpoczęto od wniesienia Sztandarów , odspiewania Hymnu Narodowego oraz przemowy prezesa Światowego Kongresu Kresowian Jana Skalskiego. Na zakończenie odbył się koncert.

Ireneusz Lisiak: „Żydowscy kolaboranci Hitlera”.

13 czerwca 2018 roku w katowickiej siedzibie KNP odbyło się spotkanie autorskie z historykiem, publicystą i pisarzem Ireneuszem T. Lisiakiem, promujące jego książki, między innymi „Żydowscy kolaboranci Hitlera”, czy „Zakłamany holokaust”. Jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia była Brygada Górnośląska ONR.
„Szaleńczo poszukując kolaborantów wśród narodów europejskich, zapomina się o narodzie, który był dla Żydów najgroźniejszy, a o którym można jedynie wspominać w takim kontekście i przy takich okazjach, na jakie naród ten pozwala. Mowa tu o narodzie żydowskim”.
Misją, którą obrał sobie pan Ireneusz Lisiak, jest przeciwdziałanie cytowanej powyżej sytuacji. W trakcie wykładu przytoczył on mnóstwo historii i przykładów kolaboracji Żydów z Niemcami w gettach, obozach i poza nimi. Przypomniał hitlerowskie plany przesiedleńcze Żydów, które nie doszły ostatecznie do skutku, współpracę i wspieranie grup o zapędach syjonistycznych i antypolskich. Następnie kolejno obalał mity i kłamstwa dotyczące wojny i holokaustu, sfałszowane życiorysy i przekłamane historie – wszystko to podpierając dowodami w postaci fotokopii zeznań powojennych świadków, nieścisłości w zeznaniach samych kłamców, czy przypomnieniem faktu, że zaraz po wojnie istniały grupy żydowskie, które same nie godziły się na tego typu kłamstwa i nadużycia, dążąc do ujawnienia faktów.
Wykład zakończył się interesującą dyskusją dotyczącą również współczesnych spraw polsko-żydowskich, czy na przykład mitów dotyczących małżonki obecnie urzędującego prezydenta Dudy.
Ireneusz T. Lisiak, urodzony w 1948 roku, jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Był relegowany ze studiów polonistycznych za udział w protestach studenckich w 1968 roku. W ramach represji był objęty trzyletnim zakazem studiów. W 2011 roku został odznaczony przez Prezydenta RP „Krzyżem Wolności i Solidarności” za całokształt działań w opozycji. Jest członkiem Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego i publicystą „Myśli Polskiej”.

„W Twoje Ślady”- Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie

Tak jak w wielu miastach w Polsce, tak również w Częstochowie odbył się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „W Twoje Ślady”.

Marsz rozpoczął się mszą św. o godzinie 15, która została odprawiona w Archikatedrze św. Rodziny.Poprowadził ją biskup Andrzej Przybylski.

Po mszy uczestnicy ustawili szpaler, by o godzinie 16 wyruszyć spod katedry, przechodząc alejami NMP czyli główną arterią Częstochowy, aż pod szczyt Jasnej Góry. Tam złożono kwiaty u stóp Matki Boskiej.

Na zakończenie rozdano okazjonalne breloki, słodkie pączki oraz można było nabyć za symboliczną ofiarę „gadżety” promujące marsz.

W marszu uczestniczyli Nasi działacze oddziału Częstochowa, działacze Pro-Life, Rycerze Kolumba oraz podopieczni fundacji Betel, jak również wielu wiernych.

„Polska rodziną silna”- Marsz dla Życia i Rodziny w Bielsku-Białej

Ulicami Bielska-Białej przeszedł po raz piąty, Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska rodziną silna” .
Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Katedrze św. Mikołaja o godzinie 14, którą koncelebrował bp. Pindel.

Po Mszy Świętej wystartował pochód, który przeszedł przez ulice Starego Miasta do Parku Słowackiego. W parku odbył się festyn, organizowany przez Caritas.

W organizację marszu szczególnie zaangażowali się młodzi ze szkół Zgromadzenia Córek Bożej Miłości i Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, którzy również rozdawali gadżety związane z wydarzeniem.

Wzięli w nim udział również nasi działacze z bielskiego oddziału.

 

„Maski opadły – PIS PO jedno zło!” Narodowcy kontra prezydent Katowic – manifestacja

20 maja 2018 w Katowicach odbył się protest zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską przeciwko nadużywaniu władzy przez prezydenta Katowic, Marcina Krupę. W proteście wzięły udział także inne środowiska i organizacje narodowe, między innymi Ruch Narodowy i Obór Narodowo-Radykalny. Wydarzenie rozpoczęło się konferencją prasową, w której głos zabrali w imieniu MW koledzy Kamil Lisowski i Łukasz Kolada, kolega Jerzy Janoska w imieniu RN oraz kolega Konrad Kątny w imieniu ONR.

 

Protest został zorganizowany w związku ze skandalicznym zachowaniem prezydenta względem uczestników Marszu Powstańców Śląskich 6 maja br. Podczas tego wydarzenia policja pobłażliwie potraktowała lewicowych działaczy, zebranych nielegalnie w celu zablokowania legalnego marszu, natomiast prezydent Krupa wydał polecenie rozwiązania legalnego zgromadzenia, a służby mundurowe użyły siły by rozgonić uczestników.

 

Ponadto prezydent Marcin Krupa w mediach wygłaszał nieprawdę, próbując przypiąć narodowcom łatę faszystów, twierdził, że w Katowicach nie ma miejsca dla nacjonalizmu oraz że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa w związku z organizowanymi przez narodowców wydarzeniami. Przeciwko takiemu zachowaniu zaprotestował Kamil Lisowski słowami „Jesteśmy oburzeni, że nazywa się nas faszystami. My się faszyzmem brzydzimy. Wychodzimy od innych wartości niż nacjonaliści niemieccy. Od kościoła katolickiego. Niemcy wychodzili od pogaństwa i podziałów rasowych, których u nas nie ma. Uważamy, że nacjonalizm i patriotyzm się dopełnia.”

 

Prezydent Krupa został wezwany do dymisji: „Prezydent sam powiedział że nie jest w stanie zabezpieczyć 100 osobowej manifestacji. To jak ma kierować 300-tysięcznym miastem?”. Cały protest odbył się bez incydentów, w pokojowej atmosferze, pomimo insynuacji ze strony pana Krupy, że stanowi zagrożenie dla porządku publicznego i odmowy pozwolenia na zgromadzenie, którą ostatecznie uchylił sąd.

 

Sprawa będzie miała ciąg dalszy, ponieważ Młodzież Wszechpolska podjęła kroki prawne w związku z bezprawnym rozwiązaniem Marszu Powstańców Śląskich.

 

 

Bielsko-Biała: Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych [GALERIA]

Już po raz siódmy mieliśmy zaszczyt współorganizować Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bielsku-Białej. Wspólnie z innymi organizacjami – Stowarzyszeniem Aktywnych Polaków, GRH Beskidy, Towarzystwem Patriotycznym Żywiecczyzny, kibicami Bialskiej Stali oraz z pozostałymi mieszkańcami Bielska-Białej przeszliśmy ulicami naszego miasta, aby uczcić pamięć o bohaterach. Patronat honorowy nad marszem objęły Narodowe Siły Zbrojne oraz Armia Krajowa.

 

Zaczęliśmy tradycyjnie na pl. Opatrzności Bożej, na którym odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz rozpalone zostały race. Podczas tworzenia się kolumny marszowej usłyszeć mogliśmy rapera Sovę, któremu bardzo dziękujemy za obecność.

 

Przeszliśmy ulicami Bielska-Białej wnosząc hasła związane z Narodowymi Siłami Zbrojnymi. Na ul. 11 listopada marsz zatrzymał się, a delegacje z kwiatami udały się pod tablicę na ul. Stojałowskiego (tablica pamiątkowa poświęcona Konfederatom Barskim przy ul. Ks. Stojałowskiego).

 

Następnie maszerowaliśmy przez pl. Bolesława Chrobrego i ponownie zatrzymaliśmy się na ul. Krasińskiego (tablica poświęcona ofiarom terroru stalinowskiego przy ul. Krasińskiego 30).

 

Marsz zakończył się przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym o godzinie 18:30 odbyła się Msza Święta.